Szybki kontakt

608-547-477
recepcja@szarotkaistebna.pl

Nasza oferta

ZIMA - sezon 2017 / 2018

Wraz z Ośrodkiem Narciarskim Złoty Groń zachęcamy do aktywnego spędzania zimy! 30% rabatu na karnety! Dowóz GRATIS!

Więcej

PRZYJĘCIE WESELNE

Oferta na 2018 rok

Więcej

WIELKANOC

Oferta pobytu w terminie 30.03.2018 - 02.04.2018

Więcej

Atrakcje

Ośrodek Szarotka położony jest w Istebnej, w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, która wraz z sąsiednimi wioskami: Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Trójwieś Beskidzką. Kraina ta położona jest w samym sercu Beskidu Śląskiego, a otaczające ją góry porośnięte świerkiem istebniańskim tworzą przepiękny, niepowtarzalny krajobraz przyrodniczy.

Trójwieś posiada bogate walory klimatyczne, które pozwalają na oderwanie się od codzienności i wypoczynek w ciszy naturalnego środowiska.

We wsi Jaworzynka zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji, które oznaczono 3 słupami granicznymi noszącymi nazwę „Trójstyku”. Nie bez znaczenia jest fakt, że na terenie gminy znajdują się aż trzy przejścia graniczne: dwa dla ruchu pieszego w Hyrćawie i Kotelnicy oraz przejście dla ruchu turystycznego w Jasnowicach.

Gmina Istebna słynie z żywej kultury góralskiej: pięknych strojów regionalnych, zespołów folklorystycznych, kapel, rzemiosła i twórczości ludowej. Na uwagę zasługują, znane na całym świecie, koronki koniakowskie, które zyskują rozgłos i trafiają w coraz dalsze zakątki świata. Sztuka koronkarstwa przekazywana jest tutaj z pokolenia na pokolenie, a bogaty zakres haftowanych wyrobów można podziwiać, a także zakupić w izbach regionalnych tutejszych twórców ludowych.

W Istebnej znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej, gdzie można zobaczyć panoramę beskidzką, która prezentuje spreparowane zwierzęta zamieszkujące okoliczne lasy, wkomponowane w tło gór i dostojnych świerków, ubarwione montażem słowno- muzycznym.

Turystów zapraszają liczne szlaki rowerowe, spacerowe, turystyczne oraz biegowe. Na terenie gminy znajduje się Beskidzka Ścieżka Planetarna z symbolami planet układu słonecznego oraz wieloma ciekawymi obiektami wokół trasy (np.: Muzeum „Na Grapie”, kościół św. Krzyża na Kubalonce, Izbę Pamięci himalaisty Jerzego Kukuczki, Chatę Kawuloka w Istebnej, kościół Dobrego Pasterza).

Zimą rusza tu 10 wyciągów narciarskich, które wraz z coraz bardziej rozwijającym się zapleczem, przyciągają nie tylko amatorów sportów zimowych, ale i tych, którzy chcą pooddychać świeżym, mroźnym, górskim powietrzem. W pobliżu obiektu znajduje się nowoczesna hala sportowa, boisko, kryte baseny oraz amfiteatr.

Sąsiednia Kubalonka oferuje bardzo dobrze przygotowane trasy biegowe o europejskim standardzie COS, na których rozgrywają się liczne zawody m.in. Międzynarodowy Bieg o Istebniański Bruclik, nieoficjalne Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich z udziałem całej czołówki naszych biegaczy, Zawody Psich Zaprzęgów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski Musher Cup oraz wiele innych wyczynowych i rekreacyjnych imprez.