Szybki kontakt

608-547-477
recepcja@szarotkaistebna.pl

Nasza oferta

DLA SZKÓŁ I KLUBÓW SPORTOWYCH

Sprawdź dostępność obiektu w wybranym przez Ciebie terminie!

Więcej

ZIMA - sezon 2018 / 2019

Wraz z Ośrodkiem Narciarskim Złoty Groń zachęcamy do aktywnego spędzania zimy! Rabat na karnety! Dowóz GRATIS!

Więcej

PRZYJĘCIE WESELNE

Oferta na 2018 rok

Więcej

BAL SYLWESTROWY

tylko 450 zł od pary

Więcej

Położenie

OŚRODEK

Ośrodek Szarotka położony jest w Istebnej, w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski, która wraz z sąsiednimi wioskami: Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Trójwieś Beskidzką. Kraina ta położona jest w samym sercu Beskidu Śląskiego,a otaczające ją góry porośnięte świerkiem istebniańskim tworzą przepiękny, niepowtarzalny krajobraz przyrodniczy.

Trójwieś posiada bogate walory klimatyczne, które pozwalają na oderwanie się od codzienności i wypoczynek w ciszy naturalnego środowiska.

We wsi Jaworzynka zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji, które oznaczono 3 słupami granicznymi noszącymi nazwę „Trójstyku”. Nie bez znaczenia jest fakt, że na terenie gminy znajdują się aż trzy przejścia graniczne: dwa dla ruchu pieszego w Hyrćawie i Kotelnicy oraz przejście dla ruchu turystycznego w Jasnowicach.

Gmina Istebna słynie z żywej kultury góralskiej: pięknych strojów regionalnych, zespołów folklorystycznych, kapel, rzemiosła i twórczości ludowej. Na uwagę zasługują, znane na całym świecie, koronki koniakowskie, które zyskują rozgłos i trafiają w coraz dalsze zakątki świata. Sztuka koronkarstwa przekazywana jest tutaj z pokolenia na pokolenie a bogaty zakres haftowanych wyrobów można podziwiać, a także zakupić w izbach regionalnych tutejszych twórców ludowych.

W Istebnej znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologicznej gdzie można zobaczyć panoramę beskidzką, która prezentuje spreparowane zwierzęta zamieszkujące okoliczne lasy, wkomponowane w tło gór i dostojnych świerków, ubarwione montażem słowno- muzycznym.

Turystów zapraszają liczne szlaki rowerowe, spacerowe, turystyczne oraz biegowe. Na terenie gminy znajduje się Beskidzka Ścieżka Planetarna z symbolami planet układu słonecznego oraz wieloma ciekawymi obiektami wokół trasy ( np.: Muzeum „Na Grapie”, kościół św. Krzyża na Kubalonce, Izbę Pamięci himalaisty Jerzego Kukuczki, Chatę Kawuloka w Istebnej, kościół Dobrego Pasterza).

Zimą rusza tu 10 wyciągów narciarskich, które wraz z coraz bardziej rozwijającym się zapleczem, przyciągają nie tylko amatorów sportów zimowych, ale i tych, którzy chcą pooddychać świeżym, mroźnym, górskim powietrzem. W pobliżu obiektu znajduje się nowoczesna hala sportowa, boisko, kryte baseny oraz amfiteatr.

Sąsiednia Kubalonka oferuje bardzo dobrze przygotowane trasy biegowe o europejskim standardzie COS, na których rozgrywają się liczne zawody m.in. Międzynarodowy Bieg o Istebniański Bruclik, nieoficjalne Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich z udziałem całej czołówki naszych biegaczy, Zawody Psich Zaprzęgów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski Musher Cup oraz wiele innych wyczynowych i rekreacyjnych imprez.